Зимові ігри – корисно та весело

Новорічно-різдвяні свята — прекрасна нагода приділити час дошкільникам. А коли зима радує снігом, то такі можливості розширюються.

Пропонуємо прості сімейні ігри на вулиці, у сніжну погоду, котрі обов’язково сподобаються малюкам:

  1. Квіточки –сліди. Стоїмо ногами на чистому снігу, опираючись п’яткою. Розвертаємо ступню зліва направо, роблячи пелюстки квітки. Мама своїми ногами малює великі квіти, дитя – маленькі. Розглядаємо візерунок пелюсток (малюнок підошви взуття). Урізноманітнюємо гру. Міняємо опору: носочок не рухається, а по колу переміщається п‘ятка. У грі розвивається творчість та координація рухів.
  2. Повторення букв. На чистому сніжку цікаво вчити і повторювати алфавіт. Треба знайти довгу паличку і писати по снігу букви. Далі можна придумувати слова на зображені букви. Пишемо, до прикладу, «С» і фантазуємо: санки, сніговик, сорока, сало, синички. Для останніх можна на прогулянці зробити добру справу: причепити сало на гілля дерев. Так ми готуємо дошкільників до школи, вчимо піклуватись про птахів.
  3. Хвилюється море. Бігаємо з малечею довільно, руками імітуємо морські хвилі, примовляємо: “Море хвилюється раз, море хвилюється два, три, морська фігура — замри.”Спочатку мама-ведуча зупиняється у цікавій позі, утримуючи її деякий час. Потім ведучою стає син чи донька. Ця гра розвине фантазію (чудернацькі пози придумуються), вестибюлярний апарат, волю.
  4. Вгадайка. Спочатку батьки демонструють знайомих дитині тварин, потім — людей. Можна зобразити бабусю з паличкою чи сусіда-бігуна. Потім малеча бере на себе роль ведучого.

Бігайте, грайте у піжмурки, сніжки чи ліпіть на прогулянці! Словом, рухайтесь, а не просто спілкуйтесь по телефону, як сторож дитини. Тоді вона точно не замерзне і повернеться додому з гарним настроєм!