Здорове харчування дитини під час свят

Святкові дні, в тому числі новорічно-різдвяні, для дітей завжди пов’язані з харчовими небезпеками. Щоб їх уникнути, варто озброїтись корисною інформацією.

Солодощі — традиційний елемент будь-яких дитячих свят. А оскільки зимові в нас завжди довгі, заздалегідь подбайте про харчування дитини і певні обмеження.

Врахуйте: цукерки та мучні десерти завжди сприяють закрепам. Зайва їх кількість може стати причиною болю у шлунку, нудоти, алергічних реакцій, якщо малеча до них схильна. Інколи від останніх не рятує навіть ретельне вивчення інформації на етикетках. Бо виробники не завжди вказують повний склад продукції.

Щоб уникнути отруєнь, дивіться терміни придатності десертів. Особливу вагу приділяйте виробам з кремами: рулетам, тістечкам, тортам. Пам‘ятайте, що неправильне їх зберігання також сприяє скороченню терміну придатності і отруєнню. Якщо до прикладу, торт півдня стояв на кухні, а не в холодильнику, є ризик збою в роботі травного тракту. Тому в домі у святкові дні обов’язково повинні бути сорбенти — Смекта, активоване вугілля.

Здоровий сніданок малечі у святкові дні – кисломолочний сир,  йогурт. Вони сприяють травленню, запобігають закрепам, як і більша, ніж зазвичай, кількість випитої рідини. Пропонуйте дитині водичку без газу, компот, трав’яний чай, кефір. Добре, якщо за годину до застілля син чи донька вип’ють склянку таких напоїв. А ось солодка газована вода містить небезпеку алергії і болі у шлунку. Бо цьому сприяє вуглекислий газ, котрий роз’їдає слизову оболонку органу. Солодощі натще і на ніч у свято повинні стати табу.

Каші — ще один засіб профілактики проблем зі шлунком. Якщо увечері намічається святкова дитяча вечірка, нехай дитина в обід з‘їсть невеличку порцію гречки чи вівсянки. Неприємності з самопочуттям діток легше попередити, аніж долати наслідки.