Як виховати з маленької дитини великого українця

Сухомлинський казав, що любов до рідного краю у дітей починається із захоплення красою свого міста, природи, вулиці. Це і є витоки патріотизму. А його формування починається з сім’ї, з тата і матусі, котрі самі захоплюються і пишаються своєю батьківщиною. Адже розповідати про наші символи — прапор, вишиванку, герб – мало. Україну потрібно любити, і тоді ця любов віддзеркалиться у дітях. Бо ж добрий приклад цінніший сотні слів.

В 3-4 роки (середній дошкільний вік), коли інтерес до суспільства активізується, варто розповідати малечі про рідне місто чи село, Спочатку побувати в історичних та цікавих куточках малої батьківщини, згодом доступно розповісти історію міста. Пояснити, звідки походить його назва, чому саме так називається ваша вулиця. У цьому віці можна відвідати і місцевий музей, якщо він є. Варто наголосити, що любити місто — означає берегти його: не смітити, не руйнувати лавки, дерева, споруди. Варто в цьому віці брати своїх нащадків на день міста не лише, щоб порозважатись. Нехай бачать, що це свято починається гімном, майорить прапор — Державні символи є у кожному селі і місті. В старшому дошкільному віці доречно познайомити дітей з історією козацтва. Для цього є немало цікавих відео.

Для виховання патріотизму варто використовувати і загальноукраїнські події, наприклад, відзначення Дня Незалежності з святкуванням у національному одязі. Варто пояснити, що означають кольори вишиванки, які є стилі вишивки. Відзначення Різдва, Паски, Трійці — це теж національні традиції. Вони єднають сім‘ї, їх люблять дітлахи. Шанувати українське — означає брати участь і у волонтерських проектах. Наприклад, долучитись до акцій підтримки  захисників України, збору речей до дня Святого Миколая, передачі пасхальних смаколиків у інтернати. 

Вже в дошкільному віці варто слідкувати за чистотою мови дітей, говорити правильно, бо шана до рідного слова — це теж патріотизм.