Кмітливість проти поганого апетиту

Сьогодні нерідко батьки нарікають на поганий апетит дітей, не бажання їсти овочі. Годування перетворюються на спектаклі, істерики, війни мам і бабусь. Щоб уникнути подібного, варто скористатися перевіреними порадами.

У всі часи і для дітей різного віку універсальними стимуляторами апетиту були:

  1. Рух. Фізична активність спалює калорії, сприяє обміну речовин, каталізує потяг до їжі. А дружба з гаджетами навпаки зберігає енергію і втамує потяг до їжі.
  2. Свіже повітря. Діє в комплексі з рухом. Кисень покращує травлення, настрій і апетит.
  3. Яблучний сік. «Бабусин» рецепт стимулює виділення жовчі. Однак треба давати не магазинний, пакетований, а свіжо приготовлений, натуральний сік за 20-40 хвилин до чергової трапези. 

Варто також змінити підходи до подачі їжі. Оскільки малеча дошкільного віку любить усілякі цікавинки, то мають бути вони і на столі. Наприклад, салат із свіжої капусти можна підфарбувати соком з буряка, зробити його рожевим. Цей колір люблять дівчатка. Викласти його рекомендується  у формі букви, з якої починається їм’я дитини: О — для Олі, С – для Соні. Хлопчику, який любить футбол, страву можна подати у вигляді м‘ячика. Будь якій дитині сподобається форма грибочка чи дерева.

Покращать смак овочевих салатів і зроблять його незвичним родзинки. Їх попередньо треба пропарити. Смакує з сухофруктами буряковий салат, капустяний, морквяний.

Перехитрити дитину можна, подаючи страви у цікавому посуді з малюнком на дні. З’їси кашу — побачиш цікавинку. Однак такими методами можна діяти не часто: щоразу нову тарілку купувати не варто. А от під час хвороби він буде дієвим.

Відомий педіатр Комаровський акцентує: багато молодих батьків здатні перебільшувати проблеми з апетитом дитини. Їм лише ЗДАЄТЬСЯ, що вона їсть мало і погано. Насправді ж, з’їдає стільки, скільки потрібно для організму. Ви часом не з тих батьків?