Свято Миколая, традиції та сучасність

День 19 грудня у більшості з нас асоціюється з подарунками, тим більше — у малечі. Ті, хто має можливість, їздять зі своїми чадами у резиденції Святого Миколая, розмовляють там з дідусем, розважаються. Однак цікаво провести це свято з дітьми можна і поза традиційним сценарієм.

Звісно, трирічним малюкам достатньо буде сюрпризу під подушкою, якому передуватиме розповідь про святого Миколая. П’ятирічним дітям варто розповісти, що він не лише покровитель дітей, а й мандрівників, вершитель добрих справ і милосердя. До речі, доступно розповідає про відомого благодійника фільм «Різдвяна історія» виробництва Фінляндії. Його модна переглянути незадовго до свята.

Починаючи з 5-6 років варто запропонувати малюкам спробувати і себе в ролі такого благодійника. Наприклад, усією сім’єю  підготувати подарунки для захисників України: напекти печива, зв’язати шкарпетки, намалювати малюнки. Зазвичай, такі презенти збирають місцеві громадські організації і завозять на передову.

Можна відвідати з гостинцями одиноку сусідку в під’їзді чи свою колишню вчительку, знайомих в лікарні. Ще один варіант —  з’їздити до дитячого будинку і подарувати свої іграшки.  Часто дошкільники самі пропонують варіанти добрих справ, які можна зробити  своєю сім’єю. Наприклад, змайструвати годівнички для синиць, нагодувати бездомних кошенят у дворі чи відвідати свою бабусю в селі.

Таким чином, діти не звикатимуть 19 грудня, на свято Миколая, бути в ролі отримувачів подарунків і радості. Вони самі творитимуть добрі справи і  відчуватимуть себе благодійниками. Завдання батьків — зробити так, щоб це не були просто разові акції, а вони мали продовження, стали регулярними, частими. Тоді допомога іншим увійде в звичку, дитячі душі наповнюватимуться добротою, а духовне візьме верх над матеріальним.   

Дивовижну історію Святого Миколая ви можете подивитися на нашому Ютуб каналі, у відео Святий Миколай – історія та магія свята.

Як цікаво і незвично провести з дітьми новорічне свято, читайте в статті «Про дитячий Новий рік»