Не заробляти, а вітати!

Наближення великого християнського свята діти очікують, як періоду подарунків і канікул. Багато хто заздалегідь вчить колядки. Однак ці народні традиції останнім часом для дітей перетворюються лише в заробляння грошей та отримання подарунків. Як же потрібно підготувати доньок та синів до колядування?

Перш за все, розкажіть їм про саму суть свята. Запитайте, як його розуміють дітлахи. Акцентуйте на тому, що Різдво — це спільний і дуже важливий для всього українського народу День народження. Адже Ісус являється батьком віри і спасіння для нас. А батьків слід шанувати і поважати.

Так само необхідно поважати господаря кожного дому, в який діти збираються зайти зі своїми віншуваннями. Бо ж колядування – це не заробляння грошей, а ВІТАННЯ ЗІ СВЯТОМ. А повага до людей в цьому випадку починається з дозволу на колядування. Якщо двері не відчиняють, не потрібно в них стукати голосніше і настирливіше. Тим більше не слід ходити колядувати у пізні години, після 21. У когось є маленькі діти, хтось просто готується відпочивати. Коли ж заколядувати дозволили, в першу чергу потрібно привітатися, посміхнутися хазяям, як це завжди роблять гості і артисти. І виконувати колядку потрібно артистично: не поспішаючи, добре знаючи слова, дивлячись господарям в очі, з жестами і поклоном в кінці. Можна після закінчення співу сказати: «Мир вашому дому!» , що нині актуально. Або іншими словами побажати людям різних гараздів.

Як би не віддячували за колядку хазяї, грішми чи солодощами, обов’язково потрібно подякувати і чемно попрощатись, а не одразу рахувати гроші. Пригощають пирогами чи іншими смаколиками  — відмовлятись не можна! Бо ж не всі нині мають змогу обдарувати колядників грішми.

Щодо самих різдвяних піснеспівів, то сьогодні їх в інтернеті є так багато, що легко можна знайти новеньке, не заїжджене, оригінальне. Та і часу на канікулах не бракує, аби заздалегідь добре вивчити слова, потренуватись. Проконтролюйте підготовку! Нагадайте дітям, що першими потрібно вітати найрідніших людей — щиро і радісно!  

Відео каналу Хмаринка присвячені Різдву

Коротенька відео розповідь про Різдво є на нашому Ютуб каналі “Хмаринка”

Також, тут можна знайти чудове Різдвяне привітання