Казки – цікаво та корисно

Ще Альберт Ейнштейн говорив про те, що батьки повинні своїм чадам читати казки. Вони вчать розуму. Однак багато сьогоднішніх тат і мам вважають, що більш сучасно вмикати мультики і з ними наодинці залишити свою малечу. Безперечно, є немало розвиваючих, добрих, цікавих мультфільмів. Однак  нівелювати розвиваючу роль казок, їх особисте читання малечі не варто. Такі інструменти допомагають:

  1.  Переборювати труднощі. Навіть ми, дорослі, часто беремо приклад з казкових персонажів. Діти ж вчаться у них боротися і перемагати. Втілюючи в іграх сюжети казок, малеча вчиться відстоювати власне « я», вірити в свої сили. Казки доводять, що будь якого Змія, Дракона, Чаклуна можна перемогти.
  2. Розвивати стресостійкість. Ті проблеми, з якими в реальному житті зіштовхуємось ми з вами, діти бачать в казкових персонажах. Злий начальник може асоціюватися з драконом, підступний колега — з кощієм,  а хороші друзі — з гномами. Отже, такі герої зустрічаються всюди і часто. Та боятися їх не слід і як приклад — в казках головний персонаж завжди торжествує. Це вчить бути готовими до негативу, правильно реагувати на нього, шукаючи вихід.
  3.  Розвивати мову, психічні процеси. Після прочитання потрібно обговорити зміст казки, спонукати дитину висловити свою думку, дати оцінку персонажам. Таким чином, зв’язна мова, уміння переказувати почуте розвивається. А з ними і пам’ять, творча уява. Вміння слухати в процесі читання допомагає концентрувати увагу.
  4. Виховувати моральність. Уроки доброти та милосердя, поваги до старших і батьків, щедрості та прощення дають дитячі казки. Вони виховують кращі моральності якості, закладені в головних героях.

Ось чому навіть молодшим школярам варто читати казки. Вони ще не зовсім опанували читання, та і устами батьків будь-які оповідки сприймаються краще.

Окремо, хочемо нагадати, що на нашому сайті є цілий розділ корисних та пізнавальних казок для дітей.