Ім’я, як настанова на все життя

Нерідко, вибираючи ім’я для нащадка, майбутні батьки сваряться. Часто вони просто не володіють інформацією про правила такого вибору. Отже, прислухаємось для порад експертів.

Перш за все, врахуйте, що ім’я — це життєвий паспорт на усе життя, ідентифікація майбутньої особистості. Тому воно має ЗВУЧАТИ. А для цього філологи радять керуватись першим правилом гармонії: наголос в імені має бути на тому ж складі, що і на по батькові. Наприклад, Андрій Віталійович (наголос на другому складі), Ольга Вікторівна (на першому), Ростислав Афанасійович (на третьому).

Друге правило — співзвучність імені та по батькові. Чи гарно звучить Каміла Іванівна? Наголоси співпадають, а поєднання? Так, ріже вуха. Приємніше звучить Оксана Іванівна, Каміла Альбертівна.

Загалом, серед молодих батьків тенденція називати малечу іменами героїв популярних серіалів та артистів прогресує. В садках є багато Максиміліанів, Емілій, Робертів, Єлизарів. Та чи варто називати нащадка іменами, які в дорослому і вже у підлітковому віці викликатимуть труднощі у запам’ятовуванні, чи навіть насмішки? Вчені встановили, що носії, дивних, незвичайних імен у 4 рази частіше, ніж інші, схильні до захворювань психіки і відхилень. Бо вже в юному віці вони займають «кругову оборону», борються за хороше ставлення до себе. Це і провокує вразливість, депресії, неврози.

Те саме стосується застарілих імен, коли діток називають на честь пращурів. Наприклад, Агафія, Лук’ян, Стефа. Не варто їх використовувати, якщо носії цих імен трагічно загинули, померли від важких хвороб. Вважається, що таку долю може повторити і нащадок в енному поколінні. Краще вибрати сучасні імена, орієнтуючись на церковний календар, знаючи приблизну дату появи маляти.

Варто поцікавитись і тим, що ж саме означає ім’я. Так, обираючи для нащадка ім’я Віктор, батьки символічно програмують його на перемоги, Софію — на мудрість, Артема – на бездоганне здоров‘я, Валентину — на доброту.  

Отже, зважуйте, думайте і враховуйте ці рекомендації!