Діти і гроші – Вчимо економити і заробляти

В п’яти-шестирічному віці хлоп’ят та дівчаток вже треба вчити користуватися грішми. Діти просять їх на солодощі  і розваги, подарунки друзям та іграшки, чітко розуміють, що за всі покупки потрібно платити. Тому це саме час, щоб вчити використовувати гроші правильно. Допоможуть у цьому наступні поради:

  • Спільне планування покупок. Варто разом вирішувати, які з них головні, а які другорядні. «Як ти думаєш, що важливіше хліб чи халва? Так, вона смачна, але вечеря без хліба татові не додасть сили, а тобі — змоги підростати». Дитина має поступово зрозуміти:  сума коштів обмежена, вона ретельно розраховується татом чи мамою. Так формується поняття про сімейний бюджет, основними витратами в якому є придбання продуктів, одягу, оплата за квартиру садочок чи заняття танцями.
  • Навчання економії. Не варто школярам щоденно давати гроші на  кишенькові витрати, бо вони просто звикнуть до того, що кошти в батьків завжди є. Розумніше їх видавати щотижнево, тоді син чи донька навчаться  розподіляти, не захочеться одразу витратити  всю суму. Якщо ж таке трапиться, то ні в якому разі видавати новий транш не треба. Коли ж сім‘я планує поїздку на море чи інші заходи, які потребують значної суми коштів, то і дитина повинна долучитися до їх накопичення. Як? Саме економія на кишенькових і буде її внеском у майбутню поїздку.
  • Жадібності – ні! Варто привчити своїх чад до того, що із невеликих кишенькових коштів часточку можна виділяти на добрі справи, благодійність. Наприклад, купити булочку бабусі перед тим, як йти до неї, чи пожертвувати певну суму на ліки для хворої сусідки. Свої кишенькові дитина повинна позичати і батькам в разу потреби.
  • Допоможіть заробити перші гроші. Школярі повинні усвідомити: кожна гривня заробляється. Тому варто допомогти чадам назбирати лікарські трави, макулатуру, щоб здати. Можна домовитись з знайомими, аби син-підліток за невеликі кошти попрацював на авто мийці чи на зборі овочів. Батьки при бажанні знайдуть змогу влаштувати підробіток. І коли чада відчують, що таке самостійне заробляння кишенькових, на дурниці їх не витрачатимуть! Зароблене самостійно цінується більше!

Отже, не упустіть момент, користуйтеся порадами!