Безпека дитини на вулиці

Питання дитячої безпеки стає дедалі актуальнішим. Довірливість та щирість малечі грає на користь злочинцям. Тому із старшого дошкільного віку варто вчити дітей як правильно поводитись в різних життєвих ситуаціях. А щоб наука була дохідливою і дієвою, варто акцентувати на тому, що дитина дорослішає і повинна поводити себе як дорослий, уміти себе захистити. Бо ж тато з мамою поруч не завжди.

Отже, нагадуємо казку про Червону Шапочку і аналізуємо її основну помилку — довірливу розповідь вовку про те, куди вона йде, де живе її бабуся. Звір заподіяв шкоду, бо володів повною інформацією для свого злодіяння. Тож перше правило — ніяких розмов з незнайомими тьотями і дядями. Навіть, якщо вони представляються друзями мами. Для таких випадків варто придумати слово-пароль, наприклад, «морозиво». Лише тому, хто знає пароль, можна довіряти. Тож, коли чужий дядя на вулиці пропонує іграшку, варто запитати у нього пароль, якщо зустріч відбувається у людному місці.

Коли ж зовсім близько нікого не має, дитина повинна голосно закричати і покликати на допомогу. А щоб в такій ситуації страх не паралізував хлопчика чи дівчинку, варто вдома пограти в гру «Дракон і Фея». Роль першого виконує тато. Мамі ж відводиться місія доброї рятівниці — Феї. Коли Дракон намагається викрасти дитину, вона повинна якомога голосніше закричати, щоб покликати на допомогу свою рятівницю. Інакше вона просто не прилетить. Гра вчить хлопчика чи дівчинку не боятися кричати, кликати на допомогу, не лякаючись  свого гучного голосу.

Ще одна дієва гра «Виклики». Вона вчить дитину швидко і чітко у разі необхідності називати адресу, своє ім’я, прізвище і характеризувати проблему при виклику спеціалістів екстрених служб. Гра полягає у спілкуванні дитини і мами з телефонами в руках. Якщо дитина правильно пояснила рятувальникам усе, вони швидко «приїжджають» і роблять свою роботу: бинтують, гасять, арештовують злодіїв.

Важливо акцентувати увагу дітей на тому, що ПОТРІБНО РОБИТИ в проблемних ситуаціях, а не розповідати ЩО НЕ РОБИТИ.